ملت بی حیا

دانشگاه چالمرز به همراه دانشگاه گوتنبرگ و شهرداری یوته بوری برنامه هایی را برای آشنا کردن دانشجویان جدید با این شهر و مراکز مختلف فرهنگی و تفریحی ترتیب داده بودند که متاسفانه من از مجموعه این برنامه ها تا به حال توانستم به یک موزه و در روز تعطیل گذشته به استخر بروم.

موزه شامل تعدادی کشتی با کاربری های مختلف و یک زیردریایی بود، دیدن داخل زیردریایی در نوع خودش قابل توجه بود. زیر دریایی که به نظر می رسید-از نظر ظاهری و نه فنی- از نظر تکنولوژی مشابه اون شش تا زیر دریایی مملکت ما باشد ولی از این برای نمایشگاه استفاده می کردند.

استخری که ما رفتیم بزرگترین استخر شهر محسوب می شود، طول استخر فکر می کنم 50 متر بود و داری چندین لاین شنا بود که مرد و زن به نظم در این لاین ها شنا می کردند و قابل ذکر است که  اکثرا بسیار خوب شنا می کردند. دمای آب بسیار خوب تنظیم شده بود و غیر از این استخر دو استخر کوچکتر برای بازی بچه ها ، بزرگترها! و دایو شیرجه که استفاده از آن مجاز بود! وجود داشت. اما؛ من شنیده هایی از وضعیت استخرها داشتم. برام قابل تصور نبود که در رختکن محل تعویض لباس نباشد و این ملت بی حیا بدون هیچ پوششی اقدام به تعویض لباس کنند! دوستی که همراه من بود و در انگلستان هم به استخر رفته بود می گفت که در آنجا فقط در بخش سونای استخرهاست که ملت کشف حجاب می کنند! برای ما که این موضوع جزو تابوهای فرهنگی مان هست و ستر ع. از واجبات است حضور در این فضا سخت بود... اما از نظر کیفیت آب و نظافت فکر می کنم بلیط همچنین استخری در تهران بیش از 10 هزار تومان باشد در صورتیکه در اینجا برای دانشجویان 5500 خرج بر میدارد.

/ 3 نظر / 14 بازدید
گل یخ

هه هه هه! من هنوز جرات نکردم اینجا برم استخر! اینجا حتی تو رختکن ورزشگاه هم محلی برای تعویض لباس نیست! به علاوه در قسمت دوش های رختکن هم فضای محدودی نیست! به عبارتی همه همین طوری در کنار هم دوش می گیرند! خب من هنوز با این موضوع کنار نیومدم!

ری را

چند بار اومدم وبلاگتو خوندم . اما چون زیاد کانکت نمی شم برات کامنت ندادم یه کمی ناخوش احوال بودم . اما خوب حالا خوب خوبم . در هر صورت خوشحالم که مشغول ادامه تحصیل هستی . بران ارزوی موفقیت میکنم . هر جا هستی خوش باشی و سلامت ...[قلب]