محاصره

همشهری شده همسایه! بهم زنگ زد که اومده گوتنبرگ و دنبال خونه می گرده؛ خانمی را سراغ داشتم که دنبال همخانه می گشت، بنابراین دو روز بعد خانه اش شد یک بلوک دورتر!

دیشب به اش زنگ زدم و رفتم تا خوش آمد بگویم و دیداری تازه کنم، دعوت شدم داخل منزل. دوستش هم حاضر بود، فکر کنم "شادی". چای آننخ و آبنبات تازه! چه مزه ای داد. گفتگو بالا گرفت و کلی تقلید لهجه محلی و خنده. هم خانه اش هم از راه رسید و شدیم چهار نفر! شام هم حاضری خوردیم.

اما همه را گفتم تا برسم به تحلیل شادی خانم از روابط دختر و پسرهای ایرانی در خارج از ایران! خیلی خوب این موضوع را شکافت:

اکثر دخترهایی که می آیند بیرون، قبلا بدون اجازه خانواده آب هم نخورده اند! خلاف بزرگشان آستین کوتاه بوده و رنگ پارتی را هم به چشم ندیده اند! می آیند بیرون و می شوند پارتی گرل! و کمتر از دکولته و دامن کوتاه هم نمی پوشند! هدف چیست؟ فقط دوست پسر اروپایی! بعد از اینکه چندباری کارشان به تخت می کشد و می فهمند که نه خبری از دوستی نیست، هدف می شود پیدا کردن شوهر در بین ایرانی ها! دیگر حتی نمی خواهند که با پسرهای ایرانی هم دوست شوند و فقط شوهر می خواهند!

اما ایشان پسرها را در این مورد سریع تر می دانست، از آنجهت که در یکی دو پارتی اول گوشی دستشان می آید که دخترهای اروپایی دوست پسر ایرانی نمی خواهند و خلاص! بنابراین تمرکزشان را می دهند روی دخترهای هم دوره، اما متاسفانه این دوره مقارن است با مرحله ی رفتن به تخت برای دوشیزه مکرمه!!!

اینجا بنده یک پرانتز باز کنم که یکسری از پسرها، مثل این گل پسر که انتخابش از اول همان چشم و ابروی مشکی بوده است و مغازله های به زبان شیرین فارسی، کناری ایستاده و این بازی را نظاره می کند! همچنین است وضعیت تعدادی از خانم ها، همه را با یک چوب نرانیم.

اما در یک کیس استادی سریع، شادی خانم با نام بردن 5 زوج از ترکیب دختر ایرانی و پسر اروپایی از ملیت های مختلف به این نتیجه رسید که پسرهایی که تور شده اند اکثرا جزو بی عرضه ها و مونگل های اروپایی هستند که نتوانسته اند کسی را از فرهنگ خودشان کنار بگیرند و دست به دامان آسان دختر ایرانی شده اند! و زندگی این زوجها را گیاهی و فقط در کنار هم توصیف کرد!

نهایتا ایشان اعتقاد داشت که پسر و دختر اگر مدت طولانی با هم نباشند نباید ازدواج کنند، و نتیجه گرفت که دوستی در این کشور با آزادیهایی که داری برای پیدا کردن جفت بسیار مناسب است، از این جهت که مانند ایران دخالتهای بیجای اطرافیان در زندگیشان جایی ندارد و این خودشان هستند که در یک زندگی دانشجویی همدیگر را می شناسند و آماده می شوند برای مرحله ای مهمتر.

راستش ما پس از چندماهی که از حضورمان در اینجا گذشت به این نتیجه رسیده بودیم اما این اولین بار بود که این داستان را از زبان یک خانم می شنیدیم! گفتگو ادامه پیدا کرد و به چه جاهایی که نرسید، از جراحی بینی تا غیبت درباره قومیت ها و اخلاق های ناپسند ایرانی. اما این بنده از محاصره این سه خانم بسی استفاده کردم و یاد آفیسم در تهران زنده شد، شب خوبی بود!

/ 5 نظر / 13 بازدید
کیمیا

چند سوال ایجاد شد!!!!! فکر نکنم به همش جواب بدی [ناراحت] 1- همشهری؟ آیینه و ...؟ 2- مگه همخونه ای تو پسر نبود؟ پس چی میگی در محاصره 3 تا خانم؟ 3- شماها کلا میرین که به این نتایج برسین؟ پس من بیخیال رفتن شم؟ [نیشخند]

رفیق

نتیجه گیری من از زندگی ایرانیان در اروپا اینه : 1. دخترای ایرانی هر چی هم که درس بخونن و استقلال مالی داشته باشن و البته ادعای روشنفکری آخرش دنبال شوهر هستن. دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره. 2. بر خلاف نظر دوست شما من هرچی دختر ایرانی مزدوج با خارجی دیدم همه شوهرای توپ و درجه یک دارن بر خلاف پسر ایرانی ها که فقط ته مونده های دختر خارجی ها گیرشون اومده که اصطلاحا بهشون "سهمیه خارجی" گفته میشه . 3. دختر های ایرانی اگر کمتر سریالهای در پیتی آمریکایی مثل گری ز آناتومی و ص.ک.ث اند ده سیتی نگاه کنند و بر اساس همونا زندگی نکنن وضعشون بهتر میشه. 4. استثنا هم وجود داره که من تا حالا ندیدم.غیر خودم البته [چشمک] کلا با حرفات موافقم.

گل یخ

راستش منم هر زن ایرانی که دیدم با یه پسر خارجی بوده پسره خیلی هم خوب بوده... اصلا لوزر نبوده. فکر کنم اگر دوستت مدت بیشتری بمونه اونم متوجه تغییرات خودش می شه ... اونوقت دیگه این طوری فکر نمی کنه... اما من با تو موافقم که همه جا استثنا وجود داره . کلا عشق.. محبت و جفت مقوله خیلی پیچیده ایه . من نمی دونم چرا بعضی ها به راحتی براش نسخه می پیچند....

لولی

با نظر دوستت اصلا موافق نیستم. من با اینکه هرچه پسر ایرانی اینجا دیدم، فقط به رختخواب و دودره بازی فکر می کردن، ولی به خودم اجازه نمی دم جمع ببندم و بگم همه پسرای ایرانی که می یان اینور آب، فلان و بهمان هستند. این خیلی منفی نگرانه هستش که بگیم فقط مونگل هاشون با دخترای ایرانی دوست می شن. دخترهای ایرانی هنوز اینقدر خاک برسر نشدن. در ثانی تا با یه جماعتی به مدت طولانی قاطی نباشه آدم، نمی تونه درست و واقعی درباره شون نظر بده. مهم اینه که همه ما آدمیم و همه می دونیم عشق و تعهد یعنی چه.

مهتاب

[خنده][قهقهه] سلام علیکم