لبخند بزن

قبل از اینکه این پست را بخوانید، به خودتان در چند تا از عکسهای جمعی نگاه کنید. یا اصلا فرقی هم نمی کند بعدا می توانید ببینید که آیا شما هم این مدلی هستید یا نه!

درسم را که در سوئد شروع کردم اتفاق می افتاد که ما در برنامه های مختلف در عکسهای جمعی حاضر می شدیم. چند ماهی گذشته بود که با یکی از دوستان به نتیجه جالبی رسیدیم. وقتی به عکسهای خودمان، ایرانیان، نگاه میکردیم متوجه شدیم که ما همیشه در عکسها ژست جدی می گیریم در حالی که همشاگردیهامان از دیگر کشورها همیشه بگونه ای لبخند می زنند تا دندانهایشان دیده شود. این تفاوت خیلی دراماتیک به نظرم آمد و از آن زمان سعی می کنم که در همه عکسها لبخند به لب داشته باشم!

این موضوع گذشت تا تابستان گذشته خانواده ام برای تعطیلات به اروپا آمدند. روزهای اول گردش در شهر گذشت. زمانی که عکسها را به کامپیوترم منتقل کردم و مشغول ادیت آنها شدم ناگهان متوجه شدم که من همچنان لبخند به لب دارم در حالی که بقیه ژست های جدی می گیرند. پس این جریان را برایشان تعریف کردم و از آن به بعد هر زمان که عکس می گرفتم مجبورشان می کردم که لبخند بزنند! حالا بماند که این وسط برادرم نمی توانست لبخند درست و حسابی تحویل بدهد و عکسهایش خیلی مسخره از آب درآمده است!

/ 2 نظر / 16 بازدید
کیمیا

1- اول[گاوچران] 2- من ولی تقریبا همیشه لبخند میزنم[لبخند] 3- وقت نوشتن اون پست دقیقا به ذهنم اومد که ممکنه اشتباه برانگیز باشه که همین هم شد. ولی منظورم این بود که شنبه و یکشنبه رو با هم قاطی میکنم. یعنی شنبه ها فکر میکنم یکشنبه است و برعکس!

مهتاب

[قلب]سلام علیکم من که دیدی چطوریم! جدی _ جدی _ جدی [نیشخند] ولی واقعا همینطوره که میگی خیلی سردیم ماها تو عکسها. ولی خب میدونی که دلیلش اینه که کلا تو زندگیمون نمی خندیم [ناراحت]